Haberler
Ana Sayfa / Ziyaretçi Defteri

178 Yorum

 1. Sözlükte “aydın ve ışıklı olmak” manasındaki nevr kökünden türemiş olan nûr “aydınlık, ışık” demektir. Ayrıca “apaçık olan, nesne ve olayların mahiyetini ortaya koyup aydınlatan şey”e de nur denir. Kelime Allah’a nispet edildiğinde “nur kaynağı” veya sıfat olarak “nurlandıran, her şeyi aydınlatan diye açıklanır.” (Bekir Topaloğlu, “Nûr”, Diyanet İslam Ansiklopedisi, c: 33, s: 243)

  Nûr kelimesi Kur’an’ı Kerim’de “Allah, göklerin ve yerin nurudur” (Nûr, 24/35) şeklinde Allah için kullanıldığı gibi, bazı ayetlerde Kur’an-ı Kerim için (Nisa, 174; A’râf, 7/157), bazı ayetlerde gökteki ay için (Yunus, 10/5; Nuh, 71/16) çoğu ayette de Allah’ın doğru yolu/hidayeti için kullanılmıştır. (Bkz: Bakara, 2/257; İbrahim, 14/1, Hadid, 57/9)

  Nurcan kardeş görüldüğü gibi bu kelime, sadece Allah için kullanılan isimlerden değildir. Bu yüzden çocuklara isim olarak verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.İçin rahat olsun.

 2. İmam-ı Birgivi Hazretlerinin Vasiyeti…

  Kardeşlerime, evlâdıma ve âhiret yolcularına vasiyetimdir ki, Allah-ü Teâlâ’nın emrettiği şeyleri yapınız. Kâzâya kalmış namazlarınızı kılınız, kalmış zekâtlarınızı veriniz. Oruçlarınızı tutunuz. Üzerinize farz oluyorsa hac yapınız. Her müslümanın öğrenmesi farz-ı ayn olan ilmihâl bilgilerini öğreniniz. Âlimlerin sohbetine devam ediniz. Güvenilir ve sağlam âlimlerin fetvasıyla amel ediniz. Tegannî dinlemeyiniz. Allah-ü Teâlâ’nın ismi anıldığı zaman “Teâlâ ve Tebâreke” veya “Azze ve Celle”, “Cellecelâlüh” diyerek tâzim ediniz. Resûlullah’ın ve diğer Peygamberlerin isimleri anıldığı zaman salevât getiriniz. Yazarken de bunları açık yazınız. Diğer âlimler ve meşayıh anıldığı zaman, (rahmetullahi aleyh) deyiniz. Hocanıza da hürmet gösteriniz. Yol göstermek hâriç, hocanın önünden yürümeyiniz. Ondan önce söze başlamayınız ve yanında çok konuşmayınız. Hizmetini severek yapınız. Her yerde hocanın rızâsını gözetiniz, îtirâz etmeyiniz, dövse veya bağırsa nasîhat bilip, incinmeyiniz. Hocanızın yakınlarına da hürmet gösteriniz.

  Akrabayı ziyâret etmeli, sıla-i rahmi, akraba ziyaretini terketmemeli. Anne ve babanın haklarını gözetmeli, onlara karşı yüksek sesle konuşmamalı ve kızgın bakmamalı, günah olmayan emirlerini yapmalıdır. Dövmesine ve bağırmasına sabretmelidir. Karşılık vermemelidir. Komşuların haklarını da gözetmeli, kokulu bir yemek pişirince, bir mikdârını komşulara vermelidir. Mümkün olduğu kadar komşuların ihtiyacını görmeli ve zarara uğrarlarsa yardım etmeli ve iyilik gelirse sevinmelidir. Diğer din kardeşlerini de sevmelidir. Kusurlarını mümkün mertebe affetmelidir.

  Müdâhene (yağcılık) etmemeli, dünyalık ele geçirmek için dîni vermemeli. Gerekirse müdârâ etmeli, dîni ve dünyâyı korumak için dünyalık vermeli idare etmelidir. Müdâra zararı gidermek için olur. Çok gülmekten, faydasız konuşmaktan sakınmalıdır. Alış verişte dînin emirlerine uymalı ve cemâate devam etmelidir. Bid’atlerden sakınmalı. Misvak kullanmaya devam etmeli.

  Duâya, Allah-ü Teâlâ’ya hamd ve senâ ile ve Resulüne salât ve selâm ile başlamalıdır. Dua ederken bütün müminlere dua etmeli, anneyi, babayı ve iyilik gördüğü kimseleri de dualarında anmalıdır. Yalvararak ve gizli dua etmelidir. Yalnız iken Allahü teâlâya yalvararak duâ etmeli, âcizliğini ve günâhlarını düşünerek ağlamalıdır. Allah-ü teâlâdan istikâmet, af, afiyet, rızâsına uygun muvaffakiyet istemelidir, îmânın gitmesinden korkup, dâima hüsn-i hatime (son nefeste îmân ile gitmeyi) istemeli, İslâm nîmetine her zaman şükretmelidir. Çoluk-çocuğuna ilmihâlini (lâzım olan din bilgilerini) öğretip, İslâmiyete uymayan şeylerden korumalı ve sakındırmalıdır. Çocukları yedi yaşında namaza başlatmalı, on yaşına girdiklerinde namaz kılmazlarsa zorlayarak kıldırmalıdır. Dâima istiğfar etmelidir.

 3. MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANA YAPACAĞI EN KOLAY DU,A Esselamu Aleykum yani allahın selamı üzerinize olsun ve aleykum selam sizinde üzerinize olsun rasülü ekrem S A S .birgün elinde iki dinarı ile üzerine bir gömlek almak için evinden çıkar yolda yürürken yolun kenarında bir küçük kız çocuğu görür ağlamaktadır ey kızım sen neden ağlıyor sun der çocuk beni bir aileye evlatlık verdiler ve beni pazara bir kilo un almak için gönderdiler ben parayı kaybettim eve dönünce beni döverler kal kızım ben sana alayım der rasülü ekrem gömlek alacağı parayla onun ihtiyacını temin eder çocuk yine avlar kızım daha niye avlıyorsun der beni geç kaldın diye yine döverler der rasulu ekrem gel kızım seni evine kadar bırakayım der evinin önüne geldiklerinde rasulü ekrem efendimiz kapıya vurur esselamü aleykum der kapı ya kimse gelmez ikinci defa yine selamün aleykum der yine kapıya gelen olmaz üçüncü defa yine selamün aleykum der kapı açılır ey allahın rasulü hoş geldiniz derler karı koca rasulü ekrem kapıyı niye geç açtınız der ev sahibi ey allahın rasulü sizin bizi için daha çok du,a etmeniz için açmadık derler yani selam vermek bir du,a olduğunu buradan anlamamız yeterlidir okuyup uygulayanlara allahın selamı bereketi hepiniz ve hepimiz üzerine olsun hçça kalın sitede kalın

 4. tşkr ederim adem abi sağol

 5. rica ederim nurcan. sorun olursa mail yada burdan cevaplarım.

 6. Ramazan DAĞLIOĞLU

  herkese selam 2010 yılı hepimize hayırlı uğurlu olsun inşallah

 7. Yılbaşı neyimiz olur? Ramazan bayramımız mı, kandilimiz mi, Kurban bayramımız mı?

  Biz Muharremlerle, Martlarla başlayan yıllar da biliriz… Ki, hiçbiri böyle şımarıklıkla, böyle ayyaşlıkla, böyle kumarbazlıkla açılmazdı. Hepsi, efendi yıllardı.

  Bu bahsi bu kadarla geçiyor ve Noel Baba’ya geliyorum: Memleketimize, herhâlde, Beyoğlu’ndan giren, Haliç’i atlayarak Fâtihlere, Aksaraylara, sonra Rumeli’ye ve Boğaz’ı aşarak önce Kadıköylere, Modalara ve sonra Üsküdarlara ve oradan Anadolu’ya geçen bu bunak, neyimiz olur? Babamız mı, dedemiz mi, amcamız mı yoksa Avrupalılıktan pîrimiz mi?

  İstanbul’un Tepebaşı’ndan Adana’nın Tepebağı’na kadar her yeri bilen, her yere uğrayan bu moruk kimdir, necidir?

  Bir fotoğrafına bakarsanız Havârîlere, öteki resmine bakarsanız Rasputin’e benzeyen bu iskambil papazı, aramızda nenin nesidir? Bunu hiç merak ettiniz mi?

  Siz bırakın da ben söyleyeyim onun kim olduğunu:

  O, Haçlı Seferleri’nden kalma bir kılınç artığıdır. O zaman silâhla giremediği yerlere, şimdi beyaz sakalıyla saygılar ve sevgiler toplayarak girebiliyor.

  O, evimize girerken eşeğini kapımızın arkasına bağlayan bir Piyer Lermit’tir. Kardeşlerini Mukaddes Savaş’a hazırlamaktan geliyor.

  O, adıyla sanıyla bir misyonerdir ki kılığını değiştirmiş ve bizi avlamaya, kucağında getirdiği oyuncaklarla en can alıcı noktamızdan, çocuklarımızdan başlamıştır. Bu cömertliğinin karşılığını istemeyecek mi sanıyorsunuz, fedâkârlığının sebebini düşünmediniz mi?

  Bırakın, onun hakkından ben gelirim: İşte sakalını çekince gördünüz, sakalı elimde kaldı ve altından Lücifer (şeytan) çıktı. Bilirsiniz ki, câsuslar da kıyâfetlerini ekseriyâ böyle değiştirirler. Bu, mezar beğenmeyen hortlağa ya yerini gösterin, yahut bırakın; Haç’ın da çarmıha gereyim onu.

  Tehlikeyi sezer de kendiliğinden gitmeye kalkarsa çıkarken ceplerini yoklamayı unutmayınız. Muhakkak bir şeyinizi çalmıştır.

  ARİF NİHAT ASYA

 8. Noel Baba’dan çocuklara içkili çikolata
  Cezayir’de noel baba kılığında bir kişinin çocuklara içkili çikolata ve Hıristiyanlığa davet içerikli kaset, takvim ve broşürler dağıttığı ortaya çıktı.

  Cezayir’in en çok misyonerlik çalışması görülen şehri Tizi Ouzou’da yılbaşının yaklaşmasıyla noel baba kılığına giren bir misyonerin çocuklara içkili çikolatalar dağıttığı anlaşıldı. Kendisine yöneltilen suçlamalara dair herhangi bir yorum yapmayan noel baba saf halkı da broşür ve kasetlerle kandırmaya çalışıyor. Şehirde ismini vermek istemeyen bir imam halkı bu misyoner saldırıdan korunmaya çağırdı. Halk ise tepkili ve ilgili makamlara toplu şikayette bulunmaya hazırlanıyor. Bu şehirde misyonerler en çok halkın fakirliğini kullanıyor.

  Cezayir’de noel baba kıyafeti giymiş bir şahsın Tizi Ouzou şehrini köşe bucak dolaşarak çocuklara Hıristiyanlığa davet içeriği bulunan hediyeler ve içkili çikolatalar dağıttığı ortaya çıktı.

  Şehirde yaşayan bir görgü tanığı şöyle dedi : “Noel babayla bir anı fotoğrafı çektirdim. Daha sonra bana bir takvim hediye etti. Eve döndüğümde takvimin içinde Mesih (as)’ı tanrılaştıran rumuz ve ibareler yer aldığını fark ettim. Bunun üzerine hepsini yok ettim.

  Cezayir Eş-Şuruk El-Yevmi gazetesinin verdiği habere göre aynı şahsın oğlu da noel babanın pençelerinden kurtulamadı. Baba eve döndüğünde noel babanın oğluna verdiği çikolatanın da içkili olduğunu fark etti.

  Noel babanın hediye verdiği tek aile bu babanın ailesi değil. Bir bayan da noel babanın, kızına anı fotoğrafı çekilmelerinin hemen ardından içkili çikolatayla beraber Hıristiyanlığa davet içerikli kaset ve broşürler verdiğini ifade etti. Bugünlerde Cezayir’de çocuklar bir anı fotoğrafı çektirmek için noel babanın etrafında dolanıyor. Ancak Noel babanın Hıristiyanlığa çağıran hediyelerinin tehlikesini fark edebilecek yaşa varmış dahi değiller.

  Bu bilinmeyen şahsın yaptıkları Tizi Ouzou halkının öfkelenip tepki göstermesine yol açtı. Şehirliler, şüpheli amaçlarını yaymak için çocuklarının masumiyetini kullanan bu eylemleri yapanların caydırılması için yetkili makamlara toplu şikayet dilekçesi vereceklerini söyledi.

  Tizi Ouzou imamlarından ismini vermek istemeyen biri şöyle dedi : “Bu şahıs at arabasıyla şehrin sokaklarında dolaşıyor. Kendisine noel baba diyorlar. Çocukların masumluğunu ve bazı vatandaşların saflığını kullanıyor. Böyle şeyler Hıristiyanlık geleneklerinden olmasına karşın bu vatandaşlar ve çocuklar kendisiyle fotoğraf çektiriyor.” İmam hüzün dolu bir söz tonuyla ekledi : “Biz hiçbir dine karşı değiliz. Ancak bu Müslüman ülkede olanları kınayıp bundan üzüntü duymamız gerekir. Bir minare inşa edilmesini yasakladığı bir vakitte bu insanların ülkemizde sorumsuzca davranışlar sergilemesine nasıl izin verebiliriz?”. (İsviçre’de yeni bir minare inşası hakkında geçen ayın 29’unda yapılan oylamada halkın yarısından çoğunun minareye hayır oyu kullanmasına işaret ediyor).

  İmam halkı uyardı

  İmam şehir halkını bu şahsın verdiği hediyelerle kendilerini kandırmasına izin vermemeleri, kendilerine sadece sene sonunda değil her gün hediye veren dinlerini korumaları çağrısında bulundu.

  Noel baba kıyafetini giyip şehri dolaşan şahıs ise bu suçlamalar hakkında yorum yapmaktan kaçınarak şehirde ekmek parası kazanmak için bulunduğunu söyledi.

  Tizi Ouzou şehri Cezayir’in Hıristiyanlık kampanyaları en çok görülen şehri. Misyonerler Hıristiyanlaştırma çalışmalarında bölge halkının fakirliğini kullanıyor.

 9. YILBAŞI ve MÜSLÜMANLAR
  Yılbaşı Nedir?
  31 Aralık gününü 1 Ocak gününe bağlayan gece yılbaşı gecesidir. Hıristiyanlar bu geceyi GÜYA Hz. İsa (a.s.)’ın doğum günü olarak kutlarlar. GÜYA dedik çünkü Hz. İsa (a.s.)’ın doğum gününün 1 Ocak olup olmadığı belli değildir.
  24 Aralık ile 1 Ocak tarihleri arasında doğduğu kabul edilmektedir. Hıristiyanlar noel adı altında dans,içki,coşku,ağaç süsleme,ışıklandırma,kumar ve hindi kesme gibi çeşitli eğlencelerle bu geceyi kutlarlar.

  Ey Müslüman Kardeşim, soruyorum sana, bir Peygamberin doğum gece içki,kumar,dans,zina gibi şeylerle kutlamak Allah’ın (c.c.) indirdiği hangi dine ve kitaba uygundur?
  Ey Müslüman Kardeşim, dinimizde noel ve yılbaşı kutlamalarının hiçbir yeri yoktur. Hatta bir insan bugünü kutlama niyetiyle birine ufak bir hediye verse alsa dinden çıkar. O halde dini emirlerimizde ve milli örf ve geleneklerimizde hiçbir yeri olmayan noel ve yılbaşını Müslüm anım diyenler, niçin ve nasıl kutlayabilirler?
  Ey Müslüman Kardeşim, bak Rabbimiz ne buyuruyor “ Ey İman edenler Yahudi ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onlar ancak birbirlerinin dostlarıdır. İçinizden kim onları dost edinirse oda onlardandır.” (Maide Suresi Ayet 51.)
  Peygamberimiz (S.A.V.) (S.A.V.) (s.a.v. ) şöyle buyuruyor. “Bizden başkasına benzemeye çalışanlar bizden değildir. Yahudilere de ve Hıristiyanlara da benzemeyin.” (Tirmizi)
  ve yine Efendimiz (s.a.v) şöyle buyuruyor. “Kim bir millete benzemeye çalışırsa oda onlardan olur”Ebu Davud)
  Bir takım Müslümanlar yılbaşı gecesine özel hazırlık yaparak, biz bu hazırlığı Hıristiyanlara benzemek için yapmıyoruz diyorlar. Bunların hali şuna benzer, papazın biri kilisenin penceresinde güneşlenirken bir kuş gelip papazın elindeki bardakta bulunan şaraptan içmiş, sonra uçarak haça (istavroza) pislemiş. Bunu gören pa paz kızarak şöyle demiş; eğer Müslüman kuşuysan şarap içmez kiliseye girmezsin, yok eğer Hıristiyan kuşuysan haça (istavroza) niye pisledin..!! Ey Müslümanlar gavurların yılbaşıda ne işimiz var.
  Hırsızlığın, adaletsizliğin ve zulmün kol gezdiği dünyada yaşıyoruz. Sırf Müslüman oldukları için Afganistan’da, Filistin’de, Çeçenistan’da, Lübnan’da ve Irak’ta bütün dünyanın gözleri önünde insanlar öldürüldü ve sen yılbaşı kutlarken orada Müslümanlar öldürülmeye devam edecek. Yılbaşı adetinin sahibi Hıristiyanlar geçen senelerde Bosna’lı Müslüman çocukları diri diri kıyma makinesinde çekerek köfte yapıp annelerine yedirdiler, diri diri çocukların gözlerin oydular, çocukların ve kadınların namuslarını kirlettiler. Ve daha nice vicdanın kabul etmediği türlü türlü işkencelerle Müslümanları inim inim inlettiler. Bunları unuttun mu? Bunlar Kanına Dokunmuyor mu? Ve halen Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’de ve Çeçenistan’ da bu zulümlerine katliamlarına devam ediyorlar. Her taraf kan kokuyor. Ey Türkiye’li Müslüman Peygamberimize hakarete ediyorlar, Kur’an’ı ve Müslümanları yeryüzünden silmek istiyorlar. Bütün bunlar olurken sen kimin yılbaşısını kutlayacak ve eğelenceksin.
  Onlar bize uyuyor mu? Neden biz hep onlara uyuyoruz? Onlar bizim dini ve milli bayramlarımızın hangisine uyuyor? Hiç Yahudi ve Hıristiyan veya bir ermeni gavuru Kurban Bayramında kurban keserken gördünüz mü? Ramazan Bayramını kutlarken gördünüz mü? Bizim Hicri Yılbaşımız olan Peygamber Efendimiz s.a.v.’in Mekke’den Medine’ye hicret ettiği, 1 Muharrem gününü kutluyorlar mı? Hayır.
  Bir takım aydın geçinen kara cahiller Kur’an bizi idare edemez, bizi geri bıraktı 14 asır önce indirilmiş bir kitaba uymak gericiliktir, diyerek Dinden Çıkmış bir şekilde avaz avaz bağırırken, Yahudi ve Hıristiyanların yani Batı’nın izini takip etmeyi, onlara uymayı ilericilik sayanlar, şayet onların dediği gibi gericilik çağ dışılık kitabın 14 asır önce inidirilmiş oluşuysa bilsinler ki İncil 20 asır önce , Tevrat ta yaklaşık 30 asır önce indirilmiştir. Bunlarla beraber İncil ve Tavrat’ın yüzlerce farklı nüshaları yazılmış ve aslını bozmuşlardır. Kur’an-ı Kerim ise Allah’ın c.c. indirdiği gibi kelimesi kelimesine, harfi harfine değiştirilmeden bize kadar ulaşmıştır. Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin Kur’an- Kerim bir nüshadır. Bu kadar düşmanı olduğu halde değiştirilememiştir. Bu gerçekler Kur’an’ın hak kitap olduğunun İncilin ise farklı nüshalar halinde aslı bozulmuş batıl (yanlış) kitap olduğuna yeterli bir delildir.
  Not: Allah’ın indirdiği orijinal İncil ve Tavrat’a iman ettik fakat şu an Yahudi ve Hıristiyanların ellerindeki kitap aslı değildir bozulmuştur, değiştirilmiştir.
  Ey Müslüman kardeşlerim; Niçin kafirlerin yılbaşısıyla ilgilenelim ki , Ne kadar yaşarsan yaşa öleceksin, ne kada r seversen sev ayrılacaksın. Görüyorsun ölüm, genç, yaşlı,amir,memur,fakir,zengin demeden hepimize geliyor. Öyleyse bu geçici hayatı ebedi ahrete tercih etmeyelim. Ebedi cennetlere girme imkanımız varken ebedi cehenneme sokacak işleri ve amelleri yapmayalım. Hangi tarafta daha çok kalmak istiyorsak oraya daha çok çalışalım İnşaAllah.
  O gecede TV leri kapatıp o rezil kepaze görüntüleri izlemeyelim çevremizi , ailemizi ,komşularımızı, akraba ,eş dost ve arkadaşları uyaralım. İçimizdeki bu beyinzilerin işlediği haramlar günahlar yüzünden bizlere de bir bela müsibet gelmemesi için o gece Kur’an okuyalım, namaz kılıp dualar istigfarlar edelim.

 10. köyümüz sakinlerinden satı türkserin eşi ayşe türksever allahın rahmetine kağuşmuştur merhumeye allahtan rahmet yakınlarına ve eş dostuna başsağlığı dileriz

 11. herkese selam…hayırlı günler hepinize…

 12. özgül öztekneci

  kim hazırladıysa ellerine sağlık cok güzel olmus her özlem duyduğmda köye acıp bakarım artık sağolun

 13. TÜM SÖĞÜTLÜ KÖYÜ HALKINA SAYGILARIMI VE SEGİLERİMİ İLETİYORUM HERŞEY
  GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

 14. KIYAFET BAĞIŞLARI ARIT’A ULAŞTI

  ARTUMGENÇ (Bartın Arıt Umar Mahallesi Gençliği) İstanbul’da Arıt’ta yaşayan ihtiyaç sahipleri için kıyafet kampanyası düzenledi. İstanbul’daki başta gönüllüleri olmak üzere her kesimden insanın destek verdiği kampanya ile ARTUMGENÇ Arıt çapında yine bir ilke imza attı.
  Kampanya ile insanların ihtiyaç fazlası temiz durumdaki kıyafetlerinin dolaplarda durmasındansa ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak bir hayır köprüsü oluşturulmak amaçlandı. Kampanyayı üyelerine duyuran ARTUMGENÇ kısa sürede bayan-erkek, büyük-küçük kıyafeti olmak üzere 1000 parça kıyafet bağışı topladı. Bu kıyafetleri ARTUMGENÇ’in bayan gönüllüleri tek tek büyük bir titizlikle kontrol ederek ütüledi ve ambalajlayarak dağıtıma hazır hale getirdi.
  Toplanan kıyafetler kolilenerek 10 Nisan Cumartesi akşamı İstanbul’dan Arıt Kız Kur’an Kursu derneği’ne gönderildi. Dernek Başkanı Haşim Kuşcu ve Kurs Sorumlusu Sami Hoca dağıtımda organizatör olacak. Organizasyonda köy imamları da kendi köyündeki ihtiyaç sahiplerini tespit ederek dağıtıma destek verecek.
  Yaptığı her organizasyonda kalitesini ortaya koyan ARTUMGENÇ Arıt çapında yine bir ilke imza atmanın haklı gururuyla ileride daha güzel projeler üretmeyi hedefliyor. ARTUMGENÇ yönetimi, kampanyaya kıyafet desteği veren tüm hayırseverlere, projede görev alan bayan-erkek gönüllülerine, dağıtım aşamasındaki desteğinden dolayı Arıt Kız Kur’an Kursu Derneği Başkanı Haşim Kuşcu ve dernek yönetimine, Kurs sorumlusu Sami Hoca’ya ve köylerdeki ihtiyaç sahiplerini tespit ve dağıtımda görev alan köy imamlarına teşekkür etti.

 15. HAYDİ ÇANAKKALE’YE…

  ARTUMGENÇ’ten 2.Çanakkale Gezisi. 2007 yılında ilk faaliyet olarak Çanakkale’ye gezi düzenleyen ARTUMGENÇ’in ilk gezisi sadece erkeklere yönelikti. Uzun süredir Çanakkale’ye gezi düzenlenmesine dair gelen yoğun talep üzerine Mayıs Ayı’nda ailece katılımın olabileceği ikinci gezi faaliyet planına alındı.
  İşte Gezi Detayları;
  22 Mayıs C.tesi akşamı saat 23:00 İstanbul’dan hareket.
  23 Mayıs Pazar sabah namazı Çanakkale’ye varış.
  Toplu sabah kahvaltısı (organizasyona dahil).
  23 Mayıs Pazar gün boyu rehber eşliğinde şehitlik ziyaretleri (öğle yemeği organizasyona dahil).
  23 Mayıs Pazar 17:30 İstanbul’a hareket (yolda akşam yemeği organizasyona dahil).
  23 Mayıs Pazar 23:00 İstanbul’a varış.
  Ücret : Gidiş, dönüş, rehber, sabah, öğle, akşam yemekleri dahil paket fiyatı kişi başı 60 tl. (Gezilecek müze gibi ücretli ziyaret yerleri fiyata dahil değildir, katılımcılara aittir).
  Kayıt için Rıfat Kuşcu’ya ulaşabilirsiniz. (536 357 7494)
  Tek otobüs olacaktır. Kontenjan sınırlıdır.
  2007 yılındaki gezi resimlerini http://www.artumgenc.com sitesinde resim galerindeki Çanakkale bölümünden görebilirsiniz.
  Gezi detaylarını http://www.artumgenc.com sitesinden takip edebilirisiniz.

 16. selamun aleykum sevgili söğütlü köyüm..
  sitede emeği geçen herkese çok teşekkürler gerçekten güzel olmuş…

 17. benimle ilkokuldan mezun olan arkadaşlar.nedense bende ilkokulla alakalı hiç resim yok. ablamların bile var.biz hiç resim çektirmedik mi acaba 😛 eğer sizlerde var ise buraya gönderseniz çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim.

 18. http://www.aritefm.tr.gg aritlilarin buluşma noktasi radyomuza herkesi bekleriz saygılarrrr

 19. http://www.aritefm.tr.gg yayın saatimiz 18 ile 24 arasıdır

 20. merhaba siteçokgüzelolmuş yapanların eline emeğine sağlık

 21. güllü şahin

  şimdiye kadar çalıştığım yerleşim birimlerinin net steleri vardı .hep kendi kendime söğülünün nedeyok derdim ve sık sık bakardım bir steleri varmı diye son bir yıldır hiç girmemiştim. şimdi çok sevindim bu teknolojiyi köye getirmek için emek verenlere teşekkür ediyorum elinize sağlık diyorum .ben oradan ayrılalı 23 yıl oldu .oraya yeni evli olarak gelmiştim.herkesi çok sevdim ve beni hatılayanlara ve tüm köy halkına sevgilerimi iletiyorum .hakkın rahmetine kavuşanların adlarına baktım………………yakınlarına başsağlığı diliyorum.benim öğrencilerimi merak ediyorum acaba kader onlara iyi yol çizdimi diye.steniz hayırlı uğurlu olsun.GÜLLÜ öğretmenden sizlere kucak dolusu sevgiler selamlar……………………..

 22. Güllü Öğretmenim, Sizden yıllar sonra bir mesaj almak çok güzel.Aramıza tekrar hoş geldiniz.. Biz de sizi unutmadık.Murat Öğretmenimize de selamlarımızı iletirseniz çok sevinirim.Tekrar sonsuz selamlar… …A Y T E N D A Ğ L I O Ğ L U

 23. sevgili güllü hocam ben harun dağlıoğlu nun kızıyım babam sizlerle irtibat kurmayı murat hhocamın sesini duymayı çok istiyor her fırsatta sizleri konuşur hala size telefonunu yazıcam o5362155695 sizler onun vebizler rin gözümüzde başka değerlisiniz .kendinizi çok sevdirdiniz.

 24. nurcan nasılsın şimdi nereler desin koptuk valla tamamen ben kalmış durumdayım istanbul da çocuk okula gidiyo sen neler yapıyosun

 25. Adem ÖZTEKNECİ

  ÖNEMLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ….!
  Arkadaşlar benim adem7404@hotmail.com msn ve mail adresim bir ahlaksız tarafından çalınmıştır ve adıma kullanılmaktadır. Lütfen o adresten gelenleri kaale almayın ve yasaklayın.

  YENİ MAİL ADRESİM: adem7404@gmail.com

 26. Bu gün hazirlamis oldugunuz sitenizi izleme imkanim
  oldu. Hazirlanmasina emegi gecenlere tesekkürler.
  Siteniz Cok güzel ve faydali olmus. Devamli olmasini
  dilerim.Hazirlayip emegi gecenlere basarilar dilerim.

 27. herkese aleykümselam mustafa poyraz amcam mehmet poyrazada selam

 28. Adem ÖZTEKNECİ

  TÜM SÖĞÜTLÜ KÖYLÜLERİMİN VE İSLAM ALEMİNİN MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDER HAYIRLARA VESİLE OLMASINI CENABI MEVLADAN NİYAZ EDERİM…

 29. fatma kakanaş

  selamaleykum ben öğretmedimi buldum diye çok sevindim güllü hocam nasılsınız sizi bayadır arıyodum size ulaşabileceğim adresiniz varsa çok sevinirim pınar nasıl elimde büyüdü sayılır selam söleyin murat hocamada
  iyi akşamlar

 30. merhaba herkese haticeciğim ben bartın kemer köprüdeyim.ben senin gibi çocuklarla uğraşıyorum.ikiside okula gidiyor. onların dersleri filan işte .arta kalan vaktimi kurslara giderek değerlendiriyorum.onlar okuldayken . öyle sona sonsuz sevgilerimi gönderiyorum. ALLAH a emanet ol.

 31. adresim yenifoça reha midilli ilköğretim okulu izmir foça telefon 05386166833

 32. Adem ÖZTEKNECİ

  Tüm köylülerimin beraat kandilini tebrik eder ibadet ve dualarımızın kabul olmasını niyaz ederim.

 33. özcan kakanaş

  TEŞEKKÜR    Annemiz fatma kakanaşın hastalığı boyunca bartın devlet hastanesi bahçesinde bizi yalnız bırakmayan tüm arkadaşlara bizi evinde ağırlayan lara cenazede bize destek sağlayanlara sonsuz teşekkür eder onlarında böyle bir acı yaşamamasını dilerim

 34. kakanaş ailesine baş saglıg dilerim geride kalanlarada allah sabırlar versin ali baloglu emrah.baloglu@hotmail.com

 35. Adem ÖZTEKNECİ

  DEĞERLİ DOSTLAR RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN, SAĞLIK VE HUZURLA BİR BAYRAM DİLİYORUM.

 36. hacked hacker conficker1994

 37. murat hoca numaranızı kaydettim en kısa zamanda sizi arayacağim çok sevindik bizim köyümüzü unutmadıgınıza ben köy muhtarı birol bulut saygıyla görüşmek dileğiyle kalın

 38. Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.

 39. Değerli Söüğtlü Köylülerimin ve bütün dostların Kurban Bayramı kutlu olsun. Mevla bu şekilde nice bayramlar nasip etsin inşallah.

 40. Nurullah ÖZTEKNECİ

  adem abi site cok guzel olmus tebrik ederim

 41. slm alykm adem abi… kps açıklandı 58 puan almışım.Bartın diyanette yer almak istiyorum.kuran kursu öğreticisi olmak için yeterlilik belgesi şartmış.ayrıca ben kuran kursu öğreticisi değilde diyanet dairesinde masa başı görevi istiyorum.bununla ilgili bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

 42. Allahü teâlâ, sizi, beğendiği işleri yapmaya kavuştursun! İnsana önce îtikatını, îmanını düzeltmek lâzımdır. Bundan sonra, sâlih, yarar işleri yapmak lâzımdır. İbâdetlerin hepsini kendinde toplayan ve insanı Allahü teâlâya en çok yaklaştıran yarar şey, namazdır. Peygamberimiz “aleyhissalâtü vesselâm”, (Namaz dînin direğidir. Namaz kılan kimse, dînini kuvvetlendirir. Namaz kılmayan, elbette dînini yıkar) buyurdu. Namazı doğru dürüst kılmakla şereflenen bir kimse, çirkin kötü şeyler yapmaktan korunmuş olur. Ankebût sûresinin kırkbeşinci âyetinde meâlen, (Doğru kılınan namaz, insanı fahşâdan ve münkerden herhâlde uzaklaştırır) buyuruldu. İnsanı kötülüklerden uzaklaştırmayan bir namaz, doğru namaz değildir. Görünüşte namazdır. Bununla berâber, doğrusunu yapıncaya kadar, görünüşü yapmayı elden bırakmamalıdır. Büyüklerimiz, (Bir şeyin hepsi yapılamazsa, hepsini de elden kaçırmamalıdır) buyurdu. Sonsuz ihsân sahibi olan Rabbimiz, görünüşü hakîkat olarak kabûl edebilir. [Böyle bozuk namaz kılacağına, hiç kılma dememelidir. Böyle bozuk kılacağına doğru kıl demelidir. Bu inceliği iyi anlamalıdır.]

  Namazları cemaat ile ve huşû’ ve hudû’ ile kılmalıdır. Çünkü, insanı dünyada ve âhırette felaketlerden, sıkıntılardan kurtaracak ancak namazdır. Mü’minûn sûresi başındaki âyet-i kerimede meâlen, (Müminler herhâlde kurtulacaktır. Onlar, namazlarını huşû’ ile kılanlardır) buyuruldu.

 43. Kayserililer yol yapacakları zaman eşek bulurlar, eşeği düşünülen istikamete sürerler, eşek hangi taraftan giderse orayı yol yaparlarmış. Bunu duyan Fransız birisi çok gülmüş ve Kayserilinin birine dalga geçercesine sormuş.

  Siz yolu nasıl belirliyorsunuz?

  Eşek hangi yöne giderse o şekilde…..

  Fransız, iyice kahkaha atmış ve alaycı bir şekilde tekrar sormuş:

  Pekii eşeği bulamadığınız zaman ne yapıyorsunuz?

  Fransadan mühendis çağırıyoruz. …

 44. Mesaj Sayısı: 937

  Bugün Allah (c.c) için ne yaptın?

  E-Posta Özel Mesaj (Offline)

  Ynt: Çok komik Fıkralar 🙂
  « Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2007, 01:47:03 pm »
  Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı

  Açık denizde geminin kaptanı ölünce Karadenizli diyerek Temel’i kaptanlığa getirirler…
  Bir gün,iki gün derken işler iyi gider,fakat üçüncü gün sabaha karşı
  gemi karaya oturunca bütün tayfalar :

  – ”Ne ettin de karaya oturttun gemiyi kaptan?..”
  diye sorunca ,Temel cevap verir:

  – ”Pen pişey etmedum…Denuz pitti…”

  ————————————————

  Temel karayollarını boyama işi vermişler. Temel başlamış çalışmaya.
  İlk gün tam 200 metre boyamış. İkinci gün 100 metre, üçüncü gün 50 metre.
  Artık dördüncü gün 10 metre boyayınca amiri Temeli çağırmış:

  – Hayırdır evladım iyi çalışıyordun ?

  – Ben yine iyi çalışıyorum

  – İyi ama dün 50 metre bugün de 10 metre boyamışsın.

  – E… haliyle. İlk günlerde boya kovasına gidip gelmek kolaydı, sonraları çok vakit almaya basladı.

 45. Şişmanla çok zayıf bir adam bir yerde karşılaşmışlar.
  Şişman demiş ki. Şu haline bak, seni görende memlekette kıtlık var zanneder.

  Cılız adamda cevabını esirgememiş.

  Seni görenlerde kıtlığın sebebini anlarlar demiş.

 46. Yasak

  Bir grup İngiliz,amerikan ve Türk gemiyle yolculuk ediyorlarmış.
  Birden şiddetli bir fırtına kopmuş. Geminin batacağını anlayan
  kaptan hemen yolculara koşup gemiyi boşaltmalarını istemiş. Fakat
  kimse buna inanmayarak kendini denize atmayı kabul etmemiş.
  Bir süre sonra bütün yolcuların ölüm tehlikesiyle karşı
  karşıya olduğunu gören kaptan hemen bir tayfasını çağırmış.
  -Git bir de sen dene onları gemiden atlamaya ikna etmeyi” demiş.
  Tayfa gitmiş ve kısa bir süre sonra geri dönmüş.Kaptan merakla
  sormuş:
  -Eee,noldu?
  -Hepsi atladılar efendim.
  Kaptan çok şaşırmış:
  -Nasıl olur,daha demin kıllarını bile kıpırdatmamışlardı. Ne
  dedin onlara?
  -Çok kolay. İngilizlere “Sizin gibi soylu insanlar batmak üzere olan
  bir gemide olmamalılar” dedim. Amerikalılara deniz suyunun insan
  vücudu için çok faydalı olduğunu söyledim.
  -Peki ya Türklere ne dedin?
  -Onlara da “Denize girmek yasak! ” dedim.

 47. Taksi tutan bakan yolda taksiciye sorar : ‘Soyle bakalim bi esekle taksici arasindaki fark nedir?’ .Taksici sorar neymis diye.Bakan ‘Esege cus dersin,taksiciye dur dersin durur ‘ der.
  Taksici hic bozuntuya vermeden ‘Peki sayin bakanim bi esekle bir bakan arasindaki fark nedir?’ diye sorar. Bakan ‘Soyle bakalim ben bulamadim’ der.Taksici siritarak ‘Valla ben de bulamadim’ der.

 48. Adamın biri yolda giderken lokantanın camındaki yazıya gözü ilişmiş camda ”Siz yiyin torununuz ödesin ” yazılı imiş adam fırsatı kaçırır mı? dalmış içeri güzelce karnını doyuduktan sonra tam kalkmış gidecekken;
  Garson: buyrun efendim bu hesabınız. demiş
  Adam: Ama camda ‘ siz yiyin dedeniz ödesin yazıyor’ deyince
  Garson: Efendim zaten bu hesap dedenizin. diye cevap vermiş.

 49. hemşerilerime selamlar

 50. Siteniz çok güzel olmuş tebrik ederim.
  Kaliteli ve seviyeli bir site emeği geçen
  herkese teşekkür ederim.
  Ziyaretçi defterinizde oldukça
  kullanışlı ve şık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir